Sivananda joga

Vilniuje nuo 2009 m.

Apie mus

Mes praktikuojame ir mokome tradicinės jogos, kuri dovanoja sveikatą, pusiausvyrą ir vidinę ramybę.

Sivananda jogos centras įsikūręs Vilniuje, Naujamiestyje, name M.K. Čiurlionio g. 66.  Nuo 2009 m. čia mokoma ir siūloma įvairiapusė klasikinė joga. 

Jogos centre yra didelė jauki, šviesi salė, taip pat keturios mažesnės salės. Šiltu metų laiku asanoms praktikuoti skirta medinė platforma sodelyje.

Daugiau nei 30 savanorių jogos mokytojų komanda (nuotraukoje mūsų tik trečdalis) užtikrina autentišką visų jogos aspektų mokymą. Holistinė jogos praktika jau po neilgo laiko harmonizuoja kūną, protą ir sielą bei skatina vidinę pusiausvyrą.

Linkime jums daug įkvėpimo praktikuojant jogą!

5 jogos principai

Mokykitės jogos pagal 5 paprastus principus, kurie yra Svamio Višnudevanandos klasikinės jogos mokymų sintezė, skatinanti fizinę, protinę ir dvasinę praktikuojančiojo sveikatą.

richtige-koerperuebungen.png

Tinkami pratimai (asanos)

Jogos pratimai didina sąnarių, raumenų, raiščių ir sausgyslių judrumą ir stimuliuoja kraujotaką. Lankstumas ir stuburo stiprumas palaiko jaunatvišką kūno būklę.

richtige-atmung.png

Tinkamas kvėpavimas (pranayjama)

Kvėpavimo pratimai sujungia kūną su jo akumuliatoriumi - Saulės rezginiu, kuriame sukauptos didžiulės energijos atsargos. Stresą ir depresiją galima įveikti giliai ir sąmoningai kvėpuojant.

richtige-ernaehrung.png

Tinkama mityba

Jogos mityba yra paprasta, natūrali ir naudinga sveikatai, maistas lengvai virškinamas ir įsisavinamas. Jogos mitybą sudaro maisto produktai, kurie turi gerą poveikį kūnui bei protui ir kartu turi mažiausią neigiamą poveikį kitoms gyvoms būtybėms ir aplinkai.

richtige-entspannung.png

Tinkamas atsipalaidavimas (Savasana)

Kai kūnas ir protas nuolat pervargsta, jie praranda savo efektyvumą. Jogos atsipalaidavimo technikos ne tik padeda sumažinti esamus streso simptomus, pavyzdžiui, raumenų įtampą ir dusulį, bet ir ugdo atsparumą išoriniams streso veiksniams.

meditation-und-positives-denken.png

Pozityvus mąstymas ir meditacija (Vedanta ir dhjana)

Pozityvus mąstymas ir meditacija yra raktas į psichinę ramybę. Kontroliuojant protą, išsklaidomos neigiamos minčių bangos ir patiriama vidinė ramybė.

4 jogos keliai

Visapusiškam augimui reikalingas kūno, proto ir sielos ugdymas, todėl jogoje rekomenduojama derinti keturias pagrindines praktikas.

 

Hatha ir Radža joga

Kūno ir proto valdymas
Čia daugiausia dėmesio skiriama kūno ir proto pusiausvyrai bei meistriškumui. Žinomiausios praktikos yra asanos (pozos), pranajama (kvėpavimo pratimai) ir tylioji meditacija. Vis dažniau praktikuojant, fizinė ir psichinė energija tobulėja ir žmogus atranda vidinę pusiausvyrą. Ypač tinka žmonėms, kurie siekia vidinių ir išorinių pokyčių.

Karma joga

Veiksmo kelias
Veikti nesavanaudiškai, negalvojant apie galimą sėkmę ar nesėkmę. Karma joga padeda apvalyti širdį ir mažina ego įtaką žodžiams, darbams ir tarpusavio santykiams. Šis kelias tinka aktyviems, ekstravertiškiems žmonėms.

Bhakti joga

Atsidavimo kelias
Atsidavimas Dieviškumui per maldas, ritualus ir mantrų giedojimą. Būdas jausti daugiau meilės visoms būtybėms. Jis ypač tinka emocingiems žmonėms.

Jnana joga

Išminties kelias
Prradedama nuo Vedantos filosofijos studijavimo. Tikslas – analizuojant žmogaus prigimtį atpažinti aukščiausiąją Esatį savyje ir visose gyvose būtybėse. Ypač tinka intelektualiems žmonėms.

Tradicija

jogos meistrai

Svamis Šivananda

(1887 – 1963)

Swamio Sivanandos, didžio šiuolaikinės Indijos išminčiaus, dėka nemari jogos ir vedantos išmintis tapo žinoma visame pasaulyje.

„Tarnauk, mylėk, duok, švarinkis, medituok, pažink Savastį“ – šiuose Swamio priesakuose glūdi Sivananda jogos centrų dvasinė stiprybė. Po visą pasaulį pasklidusius dvasinius mokinius jie įkvėpė gyventi broliškoje meilės ir vienovės dvasioje.

1936 m. Swamis Sivananda įkūrė „Dieviškojo gyvenimo draugijos“ ašramą Rišikeše, Himalajuose.

Svamis Višnudevananda

(1927 – 1993)

Viso Svamio Višnudevanandos gyvenimo darbas buvo savo mokytojo, Svamio Šivanandos vardu skleisti jogą. 1957 m. jis įsteigė Sivananda jogos vedantos centrus ir įkūrė „Teisingos pasaulio tvarkos“ instituciją, skatinančią visuotinę taiką.

Daugybe įvykdytų taikos misijų jis nešė žinią žmonėms, kaip svarbu įveikti vidinius ir išorinius apribojimus, sienas.

Svamis Višnudevananda – garsus Hatha ir Radža jogos meistras, knygų: „Išsami iliustruota jogos knyga“, „Meditacija ir mantros“ autorius.