Sivananda jogos vedantos centras Vilniuje

Vilniaus jogos centras buvo įkurtas 2009 m. Per daugiau, nei 10 metų jis daugeliui mokinių ir jogos mokytojų tapo įkvėpimo šaltiniu ir dvasiniais namais. Joga mums yra veikiau gyvenimo būdas. Būtume laimingi juo pasidalinti su jumis.

Sveiki! Mes esame Sivananda jogos Vedantos centras, įsikūręs Vilniuje, nedideliame jaukiame name su vidiniu kiemu ir lauko terasa. Jogos centras, – tai ramybės oazė, be šurmulio, skubos ir šiuolaikinio gyvenimo įtampos. Čia galite įsikrauti pozityvios energijos, atgauti jėgas, vėl atrasti ryšį su Savimi ir gilinti jogos praktiką jaukioje ir ramioje aplinkoje.

Nesvarbu, ar esate pradinukai ar patyrę jogai, vyresni ar jaunesni, jūsų fizinė būklė puiki ar kovojate su sveikatos problemomis – bet kuriuo atveju patirsite klasikinės jogos teikiamą naudą. Joga, kurios mokome,  yra visaapimanti sistema, vedanti į fizinę, mentalinę ir dvasinę gerovę. Jos siūlomos praktikos ir metodai padeda geriau tvarkytis su stresais ir įtampomis, stiprina sveikatą ir dovanoja vidinę ramybę.

Mes esame neatsiejama dalis pasaulinės organizacijos, kuri prieš 60 metų į Vakarus atnešė autentišką jogą. Mūsų mokytojai yra savanoriai ir visiškai atsidavę jogos gyvenimo būdui.

Jogos centre užsiėmimus veda per 20 patyrusių, praktikuojančių Svananda jogos mokytojų-savanorių. Visi jie yra baigę Sivananda jogos mokytojų kursus, nuolatos tobulinasi įvairiose Sivananda jogos mokytojų programose, daug metų praktikuoja jogą ir nuoširdžiai dalinasi patirtimi ir žiniomis su centro lankytojais.

Sivananda jogos pamoka - ko tikėtis?

Sivananda jogos pamoka – tai tradicinis klasikinės jogos užsiėmimas, kuris skatina tinkamą kvėpavimą, grąžina kūno lankstumą, stiprina ir energizuoja kūną, tačiau tuo pačiu – ramina protą. Fiziniai pratimai yra neatsiejama jogos, kaip dvasinio tobulėjimo sistemos, dalis. Jogos pratimai, atliekami sutelkus protą, be skubos, nerungtyniavimo dvasioje, atsipalaidavus ir tinkamai kvėpuojant veikia gilesniuose lygmenyse ir atneša daug daugiau naudos, nei vien gera sveikata.

 

Tipinė jogos pamoka apima: pranajamą (kvėpavimo pratimus); apšilimo pratimus, įskaitant Saulės Pasveikinimą (Surya Namaskar); 12 pagrindinių jogos pozų (asanų) ir gilų atsipalaidavimą. Didžiausias dėmesys skiriamas pagrindinių asanų įvaldymui, kas vėliau leidžia praktikuoti ir įvairias praktiką pagilinančias variacijas. Asanos atliekamos tikslia tvarka, kuri užtikrina sistemingą ir subalansuotą pagrindinių kūno dalių treniravimą, skatina gyvybės energijos (pranos) tėkmę kūne ir ramina protą, neversdama jo galvoti, kokią kitą pozą reikėtų atlikti po to. Pamokoje taip pat atliekamos ir įvairios papildomos asanų variacijos.

5 jogos principai

Mokykis jogos, padedamas 5 paprastų Swamio Vishnudevanandos suformuotų jogos principų – klasikinės jogos mokymų sintezės

Atidžiai stebėdamas Vakarų žmonių gyvenimo būdą ir poreikius, tarptautinių „Sivananda jogos Vedantos” centrų įkūrėjas Swamis Vishnudevananda pastebėjo, kad senovės jogos išmintį galima sintezuoti į penkis pagrindinius principus. Jie nesunkiai integruojami į kasdienį gyvenimą ir gali tapti sveikos gyvensenos pagrindu. Šiais penkiais principais remiasi Vilniaus Sivananda jogos centro veikla.

 

Tinkami pratimai – asanos

Pagerina sąnarių, raumenų, sausgyslių ir raiščių lankstumą. Asanos suaktyvina kraujo apytaką, masažuoja vidaus organus ir pagerina jų funkcijas. Lankstus ir stiprus stuburas gerina kraujo apytaką ir padeda kūnui išlikti jaunam ir stipriam.

Teisingas kvėpavimas – pranajama

Prijungia kūną prie jo baterijos, saulės rezginio, – milžiniško energijos šaltinio. Gilus ir sąmoningas kvėpavimas padidina mūsų kasdienės energijos atsargas, šitaip padėdamas sumažinti stresą ir palengvinti daugelį ligų, pavyzdžiui, depresiją.

Pozityvus mąstymas ir meditacija – vedanta ir dhjana

Tai raktai į proto ramybę. Išmokę valdyti protą, galime išnaikinti negatyvaus mąstymo įpročius ir patirti gilią vidinę ramybę.

Tinkama mityba – vegetarinė

Tai paprasto, natūralaus ir sveikatą skatinančio, lengvai suvirškinamo ir gerai įsisavinamo maisto vartojimas. Tokia mityba sudaryta iš pozityviausiai kūną ir protą veikiančių ir mažiausią neigiamą poveikį aplinkai ir kitoms gyvoms būtybėms turinčių maisto produktų.

Teisingas atsipalaidavimas – savasana

Kai kūnas ir protas priversti patirti nuolatines perkrovas, jie nebegali tinkamai atlikti savo funkcijų. Kelios minutės mentalinio ir dvasinio atsipalaidavimo nerimą ir įtampas veikia efektyviau, negu keletas valandų neramaus miego.

Jogos meistrai

Swamis Sivananda (1887–1963)

Swamio Sivanandos, didžio šiuolaikinės Indijos išminčiaus, dėka nemari jogos ir vedantos išmintis tapo žinoma visame pasaulyje. „Tarnauk, mylėk, duok, švarinkis, medituok, pažink Savastį“ – šiuose Swamio priesakuose glūdi Sivananda jogos centrų dvasinė stiprybė. Po visą pasaulį pasklidusius dvasinius mokinius jie įkvėpė gyventi broliškoje meilės ir vienovės dvasioje. 1936 m. Swamis Sivananda įkūrė „Dieviškojo gyvenimo draugijos“ ašramą Rišikeše, Himalajuose.

Plačiau apie Swamį Sivanandą

Swamis Vishnudevananda (1927–1993)

Viso Swamio Vishnudevanandos gyvenimo darbas buvo savo mokytojo, Swamio Sivanandos vardu skleisti jogą. 1957 m. jis įsteigė Sivananda jogos vedantos centrus ir įkūrė „Teisingos pasaulio tvarkos“ instituciją, skatinančia visuotinę taiką. Daugybe įvykdytų taikos misijų jis nešė žinią žmonėms, kaip svarbu įveikti vidinius ir išorinius apribojimus, sienas.
Swamis Vishnudevananda – garsus Hatha ir Radža jogos meistras, knygų: „Išsami iliustruota jogos knyga“, „Meditacija ir mantros“ autorius.

Plačiau apie Swamį Vishnudevanandą